Pred počitnicami

Dragi učenci, spoštovani starši in kolegi,

Pred nami je teden zimskih počitnic in dopustov, teden kjer se bomo vsi skupaj lahko nekoliko odpočili in si nabrali novih moči, ki jih bomo potrebovali za zaključek letošnjega šolskega leta. Tudi letošnje šolsko leto je močno zaznamoval virus covid-19, obolelih je bilo kar nekaj učencev in zaposlenih, v karanteni je bilo tudi nekaj oddelkov. V zadnjem času pa se vse skupaj vendarle umirja. Upamo in želimo si, da bomo drugo polovico šolskega leta zaključili v razmerah, kjer pouka in ostalih šolskih aktivnosti ne bo krojil virus in ukrepi za preprečitev njegovega širjenja. Ob tem bi se rad zahvalil vsem, tako učencem, staršem, in celotnemu kolektivu Osnovne šole Preska, da smo v zadnjih dveh letih v nemirnem morju virusa, našo šolsko barko kljub temu uspešno krmarili in jo pripeljali do točke, kjer se morda vidi upad širjenja virusa in ukrepov. Brez sodelovanja in razumevanja vseh naštetih deležnikov bi bila situacija na naši šoli zagotovo še težja. Sedaj je čas, da se nekoliko ustavimo, predahnemo se posvetimo aktivnostim, ki nas napolnjujemo in tistim, ki nas navdihujejo.

Želim vam vesele počitniške dni in doživet dopust.

Primož Jurman, ravnatelj