Evropski teden mobilnosti 2021

Spoštovani starši!

Osnovna šola Preska se letos ponovno vključuje v projekt Evropski teden mobilnosti 2021, ki se bo izvajal v centru Medvod (knjižnica in občina ter del zaprte Medvoške ceste), tokrat pa bo zaprt tudi del Ceste ob Sori, saj se bo tam izvajala Odprta ulica. ETM bo letošnje leto potekal od 13. 9. – 24. 9. 2021. Letošnje geslo je ŽIVI ZDRAVO. POTUJ TRAJNOSTNO, kar spodbuja k varovanju okolja in zdravja, saj nagovarja k bolj razgibanemu življenju brez uporabe avtomobila. Vse aktivnosti, ki vam bodo na voljo, si lahko ogledate v priloženi zloženki.

V okviru projekta se bo izvajal tudi PEŠBUS, ki se bo potekal v jutranjih urah, natančneje od 13. 9. do 17. 9. 2021. Trasa ostaja enako kot prejšnje šolsko leto. Pot poteka od kopališča v Goričanah do šolskih vrat matične šole. V prilogi si lahko ogledate prijavnico za pešbus, z vsemi postajami in časovnico. Prijavnico učenci prejmejo pri razrednikih.

Urša Koritnik