Dragi učenci, spoštovani starši in skrbniki,

Dragi učenci, spoštovani starši in skrbniki,

Najprej – upam, da ste vsi zdravi?

Zakorakali smo v nov teden, ko na naši šoli, tako kot na vseh ostalih šolah v Republiki Sloveniji, poteka pouk na daljavo. Zagotovo je to samo približek tistega življenja in dela, ki ste učenci vajeni v šoli, starši pa ste postavljeni pred dodatne izzive. Ni lahko, zato vam vsem skupaj izrekam priznanje in zahvalo. Zadeve po mojem mnenju na naši šoli potekajo bolje kot v spomladanskem času, vedno pa se najde prostor za izboljšave. Tudi naši učitelji se dnevno soočajo z novimi izzivi in situacijami, ki jih niso vajeni. Zahvalo kaže nameniti tudi njim. V tem času smo družinam razdelili 20 računalnikov in tablic, verjamem, da smo jim s tem močno olajšali delo. Naj omenim, da na šoli pripravljamo tople obroke za učence iz družin, ki imajo subvencionirano prehrano, hkrati smo k sodelovanju in pomoči povabili zunanje prostovoljce. Odziv je presegel naša pričakovanja, zato se vsem, ki so pokazali voljo po sodelovanju, zahvaljujem. V nekaterih družinah je virus pustil globoko sled, zavedamo se, da je v takšnih situacijah fokus svojcev usmerjen predvsem v okrevanje obolelih. In prav zato je potrebna empatija in skrb za sočloveka, soseda, prijatelja. Le skupaj bomo zmogli.

Dragi učenci,

V spomladanskem času, ko smo prvič zaprli vrata šole, sem vas pozval, da mi pišete kakšno sporočilo – kaj počnete, kako preživljate dneve, ali že komaj čakate vrnitve v šolo? Tudi tokrat vas vabim, da se mi oglasite, predvsem pa vedite, da mislim na vas, da bo vsega tega enkrat konec in da bo zato takrat, ko se zopet bomo videvali v šoli, toliko bolj veselo.

Ostanite zdravi,

Primož Jurman, ravnatelj