SPOROČILO STARŠEM IN UČENCEM

Dragi učenci, spoštovani starši

Mineva prvi teden od zaprtja naše šole. Koronavirus nam je vsem skupaj obrnil življenje na glavo, vsi se na novo situacijo bolj ali manj uspešno privajamo. K temu sodi tudi odsotnost obiskovanja šole in vseh ostalih aktivnosti, s katerimi smo si v dneh, ko ni bilo izrednih razmer, zapolnili dan. A pouk ni zastal, poteka v spremenjenih oblikah. Na daljavo. Za vzpostavitev tega, novega sistema, bi se rad najprej zahvalil mojim kolegom učiteljem, ki so v tem času pokazali obilo kreativnosti in izvirnosti, obenem pa izrekam zahvalo tudi vam, spoštovani straši, saj brez vaše pomoči in sodelovanja aktivacija ne bi bila uspešna. Posebno pa bi se rad namenil zahvalo vam, dragi učenci –  velikanska večina vas pridno sodeluje z učitelji. To me veseli. Pozivam še vse ostale učence, ki v preteklem tednu, iz takšnega ali drugačnega razloga morebiti še niste bili aktivni, da začnete čimprej sodelovati v procesu poučevanja na daljavo. Nadvse pomembno je namreč, da ostajate tudi v tem času v dobri učni kondiciji. Seveda je še veliko nejasnosti, vprašanj, dilem. Te rešujemo sproti, pri tem pa moramo biti vsi strpni in razumevajoči. Kot kažejo zadnje informacije, bo zaprtje šol trajalo dlje časa in prav je, da se pripravljamo na različne scenarije. Prosim vas, da spoštujte navodila pristojnih in v čim večji možni meri poskrbite zase.

Želim vam obilo zdravja in močne volje – skupaj nam bo uspelo!

Primož Jurman, ravnatelj