TEHNIŠKI DAN – HIŠKA EKSPERIMENTOV

V sredo, 18. 4. 2018, bomo na naši šoli za učence OŠ Preska in POŠ Topol izvedli eksperimentalni dan. Obiskala nas bo Hiša eksperimentov z več kot petdesetimi mobilnimi eksperimenti in dvema znanstvenima dogodivščinama. Poleg tega se bodo učenci lahko preizkusili v izvajanju različnih eksperimentov, ki jih bodo zanje pripravili osmošolci pod mentorstvom naših učiteljev, in si ogledali eksperimente mladih, ki jih te dni gostimo v okviru projekta Erasmus+ in prihajajo iz Turčije, Grčije, Romunije, Španije in s Poljske. Obiskala nas bo tudi ga. Helena Gradišar s Kemijskega inštituta.

Zbor učencev je ob 8.20 v učilnicah. Najprej si bomo ogledali slavnostno otvoritev, nato bodo sledile eksperimentalne aktivnosti. Razpored aktivnosti je na oglasni deski.

Devetošolci bodo prišli v šolo popoldne, ob 13.15. Preizkusili se bodo v mentorstvu učencem podaljšanega bivanja pri izvajanju eksperimentov v Hiški eksperimentov.